Mateřská škola byla připravená pro sto dvacet žáků. „Následovalo slavnostní přestřižení pásky a předání klíčů ředitelce. Ta pak pronesla slib, jak učitelé budou děti vychovávat," přiblížil slavnostní otevření obecní kronikář.

Od té doby se změnil zejména vnitřek a okolí školy. Mezi ta významnější vylepšení patří nové vybavení tříd, výměna podlahy nebo nová zahrada. Další novinka souvisí s ochranou dětí před horkem přes léto. „Uvítala jsem nabídku Pavla Holešínského na vybavení třídy klimatizací s čističkou vzduchu s možností hospodárného přitápění v chladnějších přechodných obdobích," sdělila ředitelka šardické mateřské školy Marie Gebhartová.

Ta se nyní připravuje na velké opravy. „Zateplíme obvodové stěny i plochou střechu a vyměníme všechna okna a dveře. Chceme hlavně uspořit na energiích," uvedla ředitelka. Slavit se tak v Šardicích bude, až rekonstrukce skončí. „Součástí oslav bude i den otevřených dveří, výstava fotografií a Zahradní slavnost. Hosté si budou moci prohlédnout školku v novém kabátě, zavzpomínat si a setkat se s bývalými učitelkami i dalšími zaměstnanci, kteří během těch třiceti let u nás pracovali," dodala Gebhartová.