Livi posbíralo medaile všech tří hodnot. Ocenění nejvyšší získalo za Sauvignon 2008 výběr z hroznů, stříbrnou medaili získal Sauvignon 2009 pozdní sběr a konečně medaili bronzovou přisoudili porotci vínu Sauvignon 2008 pozdní sběr.

„Na Sauvignonech si zakládáme a jsme rádi, že se ukazuje, že se jim i v severních oblastech daří a že se s nimi dá uspět,“ poznamenal asistent majitele společnosti Jiří Chytil.

Zmíněná vína společnosti Livi byla úspěšná už v minulosti. Například Sauvignon 2008 výběr z hroznů byl zlatý i na soutěži Muvina Prešov či stříbrný na Vinitalies International Paris. Vinařství však už plánuje svou účast na dalších akcích, jako jsou soutěže a výstavy vín ve Vídni, Bruselu či Veroně.

Soutěž Sauvignon Forum se tento rok konala už popáté. Jejím cílem je vyzvednout význam vín z odrůd Sauvignon Blanc a Cabernet Sauvignon. Porovnávána byla vína těchto odrůd z celého světa, zajímavé tedy bylo srovnání odlišných technologií a přístupů k procesu výroby vína. Do Mikulova se sjelo celkem dvě stě čtyřicet osm soutěžních vín z osmnácti zemí světa.

Šampionem mezi bílými víny vybrala osmadvacetičlenná porota Sauvignon Astrolabe 2009 Voyage z Nového Zélandu, mezi červenými triumfoval Cabernet Sauvignon izraelského vinařství Segal.

MILAN MASAŘÍK