Osmiletou Emu, prvňačku ze Základní školy Očovská v Hodoníně, vytipoval pro sbírku hodonínský radniční odbor sociálních služeb. Holčička totiž trpí zvýšenou lámavostí kostí a pohybuje se pouze na invalidním vozíku.

Výtěžek sbírky se má využít na zaplacení osobní asistence ve školní družině a po dobu zájmového kroužku keramiky. „Osobní asistence dá Emě možnost trávit více času se svými vrstevníky a spolužáky a realizovat se v manuálních a výtvarných činnostech," upozornila mluvčí.

Výnosy sbírky se objeví v rukou zákonného zástupce dívenky. Rodina následně doloží náklady na osobní asistenci dokladem o úhradě. „Děkujeme těm, kteří se rozhodnou do sbírky přispět jakoukoliv částkou. Ujišťujeme, že peníze budou řádně využité," dodala Kotásková.

Sbírka s Pomozte rozzářit oči tomu, kdo ji potřebuje, začala už dvanáctého prosince na hodonínské pěší zóně při vánočním jarmarku a skončila tam v sobotu patnáctého prosince. Nyní ještě pokračuje v budově hodonínského městského úřadu na Národní třídě.

Také loni hodonínská radnice pořádala sbírku, jejím cílem bylo přispět na Domov pro matky s dětmi v Hodoníně, který poskytuje ubytování těhotným ženám a matkám s dětmi, které se ocitly v nepříznivé sociální situaci. Ty lidé obdařili šesti a půl tisíci korun.