Cenu města obdržela v březnu 2009, a to za za celoživotní záslužnou činnost v oblasti hudby a propagaci Veselí nad Moravou. O úmrtí informovalo město na svém webu. Poslední rozloučení se koná 17. července ve tři hodiny v chrámu Páně svatých Andělů strážných ve Veselí nad Moravou.

„Milada Rejmanová, rozená Majkutová, se narodila 21. dubna 1929 ve Veselí nad Moravou. V roce 1948 Milada Rejmanová odmaturovala na Purkyňově reálném gymnáziu ve Strážnici, poté absolvovala Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Jako učitelka působila nejprve na základní škole v Lipově na Hodonínsku, později v Hroznové Lhotě, Veselí nad Moravou a také na gymnáziu ve Strážnici. Po smrti manžela se začala intenzivněji věnovat zpěvu v pěveckém souboru Libuše, který v roce 2000 převzala po sbormistryni Ludmile Zimovčákové," zaznamenali ve zkratce její život tvůrci projektu Paměť národa.

Lidé mohou v Hodoníně na poštu už jen na pobočku ve Velkomoravské ulici.
První den s jedinou poštou v Hodoníně: V Bažantnici nadávají všichni, zaznělo

Na konci června odešel také držitel Výroční ceny města Hodonína za rok 2007. Výtvarný pedagog, organizátor výstav a fotograf Antonín Salajka zemřel ve věku devadesáti let. Rodák z Týnce spojil svůj veřejný život hlavně z Hodonínem, kde dlouhá léta žil.