„Většinou se jedná o tanečnice souborů Lipovjan, Velička či Radošov, které se rozhodly, že svou lásku k ženskému zpěvu tradičních lidových písní budou prezentovat na veřejnosti,“ uvedla za sboreček Magdalena Petříková.

Zpěvačky se snaží o to, aby mohly svým zpěvem znovu uvádět v život písně ze starých sběrů Františka Sušila, Františka Bartoše, Martina Zemana a dalších. Lipovský sboreček také úzce spolupracuje s horňáckou cimbálovou muzikou Petra Galečky z Lipova.
„Sborově, nebo jako sólistky se naše členky představily na všech nahrávkách této cimbálové muziky,“ vysvětlila Petříková. V posledních letech se zpěvačky představily také na Mezinárodním folklórním festivalu Strážnice.

„Za koncert Bože, miłý Bože jsme v roce 2006 dostaly významné ocenění Laureáta festivalu za „působivý pěvecký výkon“. O rok později jsme obdržely toto ocenění znovu. Tentokrát „za působivé ztvárnění lidové obřadnosti na scéně v pořadu Každý se nějak jmenuje,“ dodala Petříková.
Sboreček se svou činností patří k nejvýznamnějším uměleckým tělesům nejen na rodném Horňácku, ale jeho zpěv již znají posluchači po celé republice. O tom svědčí již několik nominací v kategorii o nejlepší ženský pěvecký sbor, o cenu FOSKAR.