„Myslím, že ples se vydařil skvěle. Došlo asi devadesát kostýmovaných návštěvníků, což je dobré. Lidé se s tím začínají s žívat a nebojí se bavit,“ říká ředitel Domu kultury Zdeněk Grombiřík.

Líbivými tóny a melodiemi šperkovaly večer kapely The Backwards, Jam & Bazar nebo Elvis Presley revival.

„Nenechali příliš vydechnout. Šedesátá a sedmdesátá léta nabídla hodně živé muziky, takže v sále to bylo tanečně náročné,“ vypráví s úsměvem Grombiřík.

Koho rychlejší písně zmohly, zklidnil se na diskotéce, která nabízela pomalejší tempo. „Atmosféře přispěla i cimbálová muzika. Sál byl plný a lidi se tvářili spokojeně,“ poznamenává ředitel, který akci označil za velmi příjemné zahájení plesové sezony.

Lidé, kteří dorazili v dobovém kostýmu, prošli posouzením odborné poroty a dostali žeton. Kolem třiadvacáté hodiny pak přišlo na řadu slosování. Vítěz si domů odnesl pobyt pro dvě osoby v lednických lázních.

To byl tedy hodonínský reprezantační ples pro letošní rok. A v jakém že duchu se ponese ten příští? První návrhy už jsou na světě. Jenže zůstávají v tajnosti. Alespoň prozatím.

Tančilo se například také v Kostelci, kde v minulosti podobné akce chyběly. Po třetí se jeho organizací ujalo tamní občanské sdružení Volnočas.

„Ples se nám vydařil. Účast byla velice dobrá,“ říká za Volnočas Martina Doležalová. Podobné akce v Kostelci absentovaly patnáct let. „Pokud budeme mít podmínky, chtěli bychom plesy i nadále opakovat,“ doplnila Doležalová.

Hodonínsko žilo i šesticí mysliveckých plesů, které se uskutečnily v Čejkovicích Kněždubu, Kyjově, Radějově, Strážnici a Tasově.

„Je to tradice. Myslivci musí plánovat plesy hned na začátek sezony kvůli tombolám. Často v nich figurují ceny týkající se zvěřiny, která musí být samozřejmě čerstvá,“ vysvětlil pro Deník okresní předseda myslivců Radovan Mančík.