Svoji první soutěž absolvoval jako čerstvý druhák. Pak rodák z Klobouk u Brna reprezentoval hodonínskou školu ještě šestkrát. „Trochu mě překvapilo, jak tyto soutěže fungují. Podařilo se mi nahlédnout i do zákulisí," svěřil se devatenáctiletý kuchař a student podnikání.

Poprvé se před porotou ukázal s kuřecí krepinetkou podle mistra Pohlreicha. „S Miroslavou Bystřickou, mistrovou, jsme si ji předpřipravili, trochu doupravili a vyrazili na soutěž," připomněl si premiéru letošní maturant.

V posledním ročníku soutěže Gastro junior postoupil přes regionální kolo v Ostravě, čímž se dostal do mezinárodního, které se uskutečnilo na brněnském výstavišti. Tam ukázal, jak si umí poradit se zvěřinou. „Velmi pomalu jsme připravili kotletu z kance a docela jsme s ní uspěli. Samozřejmě velký vliv má i chuť šéfkuchařů," přiblížil poslední gastronomické klání, z něhož odvezl do Hodonína v týmové soutěži bronzovou medaili. Vařil filírovaný (vykostěný) kančí hřbet, zvěřinové ragú s houbami, šípkovou omáčku a perníkový knedlík.

Rady porotců, které si účastníci soutěže vyslechli, jim pomohou v mezinárodním kole. „Konkurence je z nejlepších kuchařských škol. V minulých letech se zúčastnili také Francouzi či Poláci. Většina je ale z České republiky," popsal složení aspirantů na vítězství Bubeníček.

Pro něj je vaření zálibou. „Nemám nejoblíbenější jídlo, nedávám přednost jednomu před druhým. S radostí připravuji všechno. Vařím už od mala," svěřil se kuchař.

Přiznal, že už jako malý kluk měl kuchařský sen. „Měl jsem vizi, že jednou budu mít restauraci. Když se blížila devátá třída a rozhodoval jsem se, kam půjdu dál, tak mi ani nic jiného nezbylo. Takže toho, že jsem se stal kuchařem, vůbec nelituji," dodal Bubeníček.