Hubáčková je senátorkou za obvod Hodonín, kde v roce 2016 vystřídala Zdeňka Škromacha (ČSSD). "Nebudu kličkovat, nabídl mi to," řekla serveru iDNES.cz na dotaz, zda dostala od Jurečky nabídku. Přes víkend si chce prostudovat koaliční smlouvu. "Beru to jako velkou zodpovědnost," uvedla. Doufá, že proti nominaci nebude mít výhrady Fiala.

Kromě Hladíka odmítla místo ve vládě i první místopředsedkyně a senátorka Šárka Jelínková. Na sociálních sítích uvedla, že se nemůže kvůli rodině zhostit funkce ministryně práce a sociálních věcí. Hubáčková řekla, že se funkce nebojí a rodina jí bránit nebude. "Mám děti dospělé. Stanovisko manžela bylo pozitivní, byl více nadšený než já," řekla.

Čtyřiašedesátiletá Hubáčková je bývalou starostkou a nyní radní obce Ratíškovice na Hodonínsku. Od loňského roku je zastupitelkou Jihomoravského kraje, kde působí mimo jiné jako členka výboru pro regionální rozvoj. Vystudovala obor vodní hospodářství a vodní stavby na Vysokém učení technickém v Brně a obor zaměřený na místní správu na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Působila jako vedoucí referátu životního prostředí na okresním úřadě v Hodoníně a byla dlouholetou vedoucí odboru životního prostředí krajského úřadu Jihomoravského kraje.

Hubáčková na svém webu uvádí, že jejím cílem v Senátu je mimo jiné zajistit bezpečné a kvalitní životní prostředí. V horní komoře je místopředsedkyní ústavně-právního výboru a členkou stálé komise Voda - sucho.

Lidovcům podle koaliční smlouvy Spolu a PirSTAN připadnou tři z 18 míst ve vládě. Vedle ministerstva životního prostředí povedou ministerstvo práce a sociálních věcí a ministerstvo zemědělství. Podle spekulací by se měl resortu práce ujmout bývalý šéf zemědělství Jurečka, na zemědělství by mohl zamířit starosta Těšetic na Znojemsku Zdeněk Nekula.