Otcem nového rockového klubu pro penzisty je Miroslav Jandora. „Nedávno mě napadlo, že bych trochu oživil kulturu u nás v Mikulčicích a podařilo se mi uzavřít dohodu o spolupráci s obcí. Založil jsem nekomerční Senior Rock Club Mikulčice. Chtěl bych ukázat, že senioři nemusí nutně poslouchat jen dechovou hudbu nebo cimbálovku,“ popsal Deníku nový počin Miroslav Jandora.

Pro své domovské Mikulčice přišel s vizí klubu pro starší rockery. „Zdá se, že bude i zájem. Chci k nám postupně pozvat kapely a umělce, se kterými jsem ve svém dlouhém životě spolupracoval, jako jsou Synkopy, Futurum, Roman Dragoun, Javory, Ivan Hlas nebo i Druhou Trávu a Poutníky,“ nastínil vyhlížené interprety šéf mikulčického klubu.

Domovskou scénou se stane kulturní dům v Mikulčicích. „Naší první akcí bude vystoupení brněnské skupiny The Madmen, kteří hrají covery Deep Purple, Uriah Heep, Black Sabath, Creedence Clearwater Revival apod. Její členové Vilém Majtner a Jan Korbička současně působí i v legendární skupině Synkopy. Bude to tanečně poslechový večer. Je určený nejen pro seniory z Mikulčic a dalších obcí z okolí,“ sdělil Jandora.

Na polovinu září pak připravuje do mikulčického domu kultury vystoupení Romana Dragouna s jeho sólovým projektem.

„Věřím, že by to všechno s klubem mělo dopadnout dobře a zatrsají si s ním i babičky. Rád se tu potkám se starými přáteli a snad přinesu i vítanou změnu a radosti do života nejen zdejších seniorů,“ podotkl zakladatel Senior Rock Clubu.

close Jako první akci chystá Senior Rock Club Mikulčice tanečně poslechový večer s kapelou The Madmen. Z leva Luboš Hloušek basová kytara, zpěv, Michal Kusák bicí, zpěv, Vilém Majtner, zpěv, kytary a Jan Korbička - zakládající člen - klávesy, kytara zpěv. info Zdroj: se svolením SRC Mikulčice zoom_in Jako první akci chystá Senior Rock Club Mikulčice tanečně poslechový večer s kapelou The Madmen. Zleva Luboš Hloušek basová kytara, zpěv, Michal Kusák bicí, zpěv, Vilém Majtner, zpěv, kytary a Jan Korbička - zakládající člen - klávesy, kytara zpěv.

Jak připomněl, o klubech podobného ražení má zprávy jen z USA a Argentíny. Počítá s tím, že bigbítové večery k poslechu a tanci by mohly přes léto opustit kulturní dům a přesunout se ven. Na akce mohou přijít samozřejmě i mladší návštěvníci.

Padesátiprocentní sleva je ale určená jen pro ty hosty, kteří mají minimálně pětašedesát let. Na první akci, zmiňované vystoupení kapely The Madmen, je možné si lístky koupit už v předprodeji. Senior Rock Club se tak naplno otevře v sobotu 15. června. Vstupenky lze pořídit TADY.

  • Poslechněte si kapelu Madmen
| Video: Youtube

VIDĚLI JSTE? Kritizovaný chodník v centru Hodonína dostává novou dlažbu, bude později

Stavební úpravy na Národní třídě v Hodoníně. Týkají se dlouho kritizovaného chodníku a blízkého okolí. Souvisejí také s rekonstrukcí plynovodu. Video je z večera 11. června. | Video: Deník/Lukáš Ivánek