„Je to desátá výstava Hodonín nostalgický, která se koná v Regionálním centru. Je škoda, že skončí,“ svěřil se autor expozic zaměřených na minulost i současnost okresního města.

Konec centra, kde jsou jak dvě výstavní místnosti, tak konferenční sál vybavený audiovizuální technikou, potvrdil i ředitel Domu kultury Marcel Řimák. „K poslednímu prosinci jsme dali výpověď z nájmu, a to proto, že se našel zájemce o jednu z místností. Navíc nám zůstane na výstavy kavárna Kina Svět,“ vysvětlil ředitel kulturního domu, pod který Regionální centrum spadá.

Nově se tam má rozšířit Turistická asociace Slovácko, která má již v budově své sídlo. „Podali jsme žádost o jednu ze spodních místností, kde chceme mít kancelář,“ sdělil Josef Smetana, předseda asociace. Jejím cílem je zabezpečení cestovního ruchu pro Hodonínsko, Podluží, Kyjovsko, Strážnicko a Veselsko.

Novinku potvrdil také místostarosta a garant kulturního domu Vítězslav Krabička. „Několikrát jsme tuto variantu projednávali, protože současná činnost Regionálního centra byla velmi ztrátová. Když se objevil vážný zájemce, domluvili jsme se, že není účelné centrum v tomto domě dále provozovat,“ uvedl místostarosta. Regionální centrum začalo fungovat v budově staré radnice v červnu 2010, a to po rozsáhlé přestavbě. Současná podoba objektu připomíná vzhled v roce 1895.

Původní budova radnice stála na současném místě už na přelomu šestnáctého a sedmnáctého století. Byla ale několikrát zničena a přestavěna. „Pravděpodobně v roce 1609 nechal tehdejší majitel hodonínského panství, hrabě Štěpán Illesházy, postavit radnici znovu jako přízemní,“ připomněl Kučera. Tuto událost připomíná i kamenná deska.