Cestu po zdejším poměrně novém asfaltu využívají navíc často řidiči aut či motocyklů, kteří chtějí navštívit blízký hrad Cimburk. „Silnice je hodně vytížená hlavně v letní sezoně, takže budeme rádi, když se spraví. Tamní sesuv se zatím opravoval jen částečně,“ přiblížil vřesovický starosta Libor Pazdera.

Zároveň připomněl, že povrch silnice prošel nedávno kompletní rekonstrukcí, a to z obou stran. Nejdříve v roce 2016 ze Zlínského kraje a o rok později z Jihomoravského. Opravy stály více než dvacet milionů korun. „Povrch silnice je dobrý, ale při větších deštích kolem ní mohou ujíždět břehy. Ty by bylo dobré pro bezpečí řidičů zpevnit. Navíc cesta je v některých zatáčkách poměrně úzká,“ sdělil Miroslav Vaculík z Vřesovic.

Právě letošní přívalové srážky udělaly v této části Chřibů své. Kraj tak s přispěním státu nechá opravit sesuv na právě na zmiňovanou silnici. Ta protíná les a propojuje dva kraje. „Jedná se o stavbu s odhadovanými náklady přibližně 2,9 milionu korun,“ uvedl náměstek jihomoravského hejtmana Roman Hanák. 

Brigádníci uklidili zanedbaná místa v Hodoníně.
Čisto kolem garáží i u cesty na Nesyt. Brigádníci uklízeli Hodonín