Prvního května, kdy oficiálně začíná na Baťáku sezona, se otevřou vody i na skalickém úseku kanálu.

„Přístav Skalica na Baťově kanálu už po třetí od svého vzniku zažije slavnostní otevření plavební sezony,“ zve v tiskové zprávě Martina Šebelová z oddělení strategického rozvoje a marketingu Města Skalice. Plavební sezonu otevře primátor města Stanislav Chovanec, a to symbolickým ponořením klíče v nadměrné velikosti do vod Baťáku.

Celá akce bude za doprovodu hudby, návštěvníci zažijí také plavby s hudbou řeky Mississippi. Při odemykání bude návštěvníkům k dispozici také Turistická informační kancelář, která přichystala cyklovýlet s průvodcem k řece Moravě.

„Součástí programu je Otevření cyklosezony na Záhoří, ve kterém se představí skupina na historických bicyklech,“ uvedla dále Šebelová.
Skalický přístav začal v loňském roce poprvé spolupracovat také se strážnickým přístavištěm. Přes léto měli lidé možnost využívat pravidelné lodní linky na trase Skalica-Strážnice.

V letošním roce se ale spolupráce se Strážnicí neobnoví. Skalický přístav totiž v letošní sezoně využije služeb lodi Pepína, která patří slovenské společnosti. „V letošním roce si tedy linku zajistí provozovatel skalického přístaviště,“ informoval ředitel společnosti Baťův kanál Vojtěch Bártek. Podle něj společnost plánuje do budoucna také rozšíření služeb. Vše ale záleží na penězích.

„Rádi bychom koupili nové plavidlo, to ale bude záležet na tom, jestli se nám podaří sehnat nějaké peníze z evropských fondů,“ uzavřel Bártek.

Baťův kanál mohou milovníci vodní turistiky sjíždět od Napajedel až po Rohatec. Poslední tři roky také právě do zmiňované Skalice. Letos se mohou zájemci těšit na nový výběr lodí k půjčování, různé programy, a strážnické přístaviště dokonce nabízí první dámskou posádku v České republice, která jezdí na výletní lodi Ámos.

Slavnostní odemykání Baťova kanálu ve Skalici začne v deset hodin dopoledne.