Při příštím ročníku tak budou moci diváci sledovat vystupující na novém pódiu. Zdejší scéna navíc dostane i novou podobu. „Na začátku září jsme předali staveniště. Teď je to ve fázi výstavby,“ potvrdil milotický starosta Radek Šeďa. Vše má být hotové do konce listopadu.

Rekonstrukce amfiteátru je součástí dotovaného přeshraničního projektu. Díky němu budou moci lidé na milotické straně využívat také nové vybavení, jako mobilní skladovací halu a drobnější mobiliář.

Návštěvníci Milotic se pak mohou těšit na naučnou stezku a digitální mapu s virtuální stezkou zaměřenou na přírodní a kulturní památky. Hlavní část nákladů pokryje evropská dotace přesahující dva a půl milionu korun.

Po modernizaci bude možné v amfiteátru pořádat například i koncerty. Hlavní stálou akcí je několikadenní Národopisný festival kyjovského Dolňácka, který Milotice organizují nyní ve dvouletém cyklu. V Šidlenách se pyšní především rozlehlým areálem vinařské osady se zhruba dvěma sty padesáti sklepy. Mimo jiné také sem míří kroky účastníků oblíbeného Burčákového pochodu, který zaplní zdejší vinné sklepy druhou říjnovou sobotu.

Milotice na přeshraničním projektu spolupracují se slovenskou obcí Tomášíkovo.

  • Připomeňte si, jak v Miloticích vypadal Burčákový pochod v roce 2019. Přečíst si pak o něm můžete TADY
Burčákový pochod milotickými Šidlenami. | Video: Deník / Petr Turek