„Od desátého listopadu pustíme provoz na první dokončenou polovinu stavby. Do prvního prosince budou provoz ještě řídit semafory. Také vjezd do Moravského Písku zůstane ještě uzavřen do konce listopadu,“ potvrdila v pondělí mluvčí republikového Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková s tím, že finální dokončení stavby plánují v srpnu 2022. Výstavba dvojice okružních křižovatek vyjde bez daně na téměř 45 milionů korun.

Prostor před zimním stadionem v Hodoníně hlídá nová kamera. Chystá se i modernizace turniketů.
Vylepšení stadionu v Hodoníně: turnikety mají spolupracovat i s mobily

Řidičům se navíc uvolní i průjezd nedalekými Kunovicemi po silnici I/55, kde pokračují práce na průtahu městem, a to až do poloviny listopadu pokládkou asfaltu. „Od 17. listopadu plánujeme silnici I/55 opět zprovoznit, zatím v režimu předčasného užívání, bez omezení,“ uvedla mluvčí.

Druhou etapu chtějí silničáři zahájit začátkem stavební sezony na jaře 2022. „Půjde o práce v hlavní křižovatce u staré školy a v jejím nejbližším okolí. Vozidla nad 7,5 tuny budou jezdit po trase Staré Město – Moravský Písek, menší auta přes Hluk,“ doplnila Trubelíková. Objízdná trasa přes Míkovice by již neměla být využívána.