Až do poloviny září budou jezdit kyvadlově jedním pruhem řidiči mířící z Velké nad Veličkou k hranicím se Slovenskem. „Opravuje se tam povrch vozovky, práce budou ale rozděleny na tři etapy,“ uvedl místostarosta obce Zdeněk Skopal. Zhruba sedmi kilometrový úsek vozovky 1/71 tak budou silničáři opravovat postupně.

Tento týden začali také dělníci s opravou hlavního průtahu Vacenovicemi. Úsek dlouhý půl druhého kilometru silnice III/4257, mohou projíždět jen jedním pruhem. „Nyní probíhá frézování vozovky. Částečné uzavírky budou organizovány tak, aby byla obec vždy průjezdná,“ ujistila tamní starostka Jana Bačíková. Práce potrvají do konce července.

Kvůli připojení na hlavní silnici I/54, vedoucí z Kyjova až ke státní hranici, narazí od pondělí řidiči na stavební stroje i v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Práce potrvají asi měsíc.

Pro zvětšení klikněte.Ještě v červenci potrápí řidiče probíhající uzavírky na hlavní silnici I/55 z Břeclavi do Hodonína a u Rohatce. A také přímo v ulicích Kyjova a Hodonína. V okresním městě musí o prázdninách počítat i s dalším omezením. Kvůli dokončení obchvatu města i oprav mostu na Slovensku. „Během oprav mostu přes potok Výtržina u Holíče bude doprava mezi městy oboustranně uzavřena,“ upozornil mluvčí.

Na druhou polovinu léta plánují silničáři opravu komunikace II/380 z Terezína do Čejče a průtah Bzencem. „V současné době probíhá teprve výběrové řízení na zhotovitele, takže termíny zahájení prací jsou zatím přibližné,“ sdělil Libor Olšák z krajské Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje.

Uzavírku komplikují život i dopravcům. „Lidem musíme doručit důchody a zásilky, a tak se dopravním komplikacím přizpůsobujeme. Naši řidiči najezdí víc kilometrů a v práci kvůli tomu tráví více času. A stojí nás to víc peněz. Ale je to náš chleba, tak s tím nic nenaděláme,“ komentoval dění na silnicích ředitel doručovací sítě České pošty pro jižní Moravu Vladimír Procházka.