„Nechali jsme vypracovat projekt a zakázku opravy jsme zadali odborné firmě, která se jím bude řídit. Chceme, aby opravy byly hotové co nejdřív, takže není vyloučeno, že vše bude hotové dřív,“ uvedl Ladisla Stahala ze společnosti Lignit Hodonín.

Uzavírka opravované silnice číslo II/423 a oprava má začít prvního září a skončit má podle plánu 31.října. Autobusová doprava tedy bude jezdit přes Dolní Bojanovice a Prušánky. Jako výhodu tuto situaci vidí starosta Josefova Přemysl Růžička.

„Řada lidí a obzvlášť dětí se potřebují do Dolních Bojanovic dostat. Jezdí sem například do hudební školy. Je jasné, že tato objížďka místní zatíží, ale společnost Lignit Hodonín opravy vždy provedla rychle a když byly nutné,“ řekl. Oproti Josefovu jsou na tom lidé z Lužic o něco hůř.

Kvůli objížďce nebudou jezdit některé pravidelné autobusové linky. Proto si radnice stanovila podmínku, že firma Lignit Hodonín musí lidem zajistit náhradní autobusovou dopravu, aby neměli problém dostat se do práce.
„Na zastávkách Lužice obchodní dům a Lužice U Školy bude s provázaností na jízdní řád zajišťovat dopravu lidí mikrobus, který zabezpečí a zaplatí společnost Lignit Hodonín. Oprava silnice je nutná a proto se firma snaží lidem vyjít vstříc,“ uvedla místostarostka Lužic Jana Ambrožová.

Dvouměsíční objížďku nevidí v Prušánkách a Dolních Bojanovicích jako velký problém. „Uzávěrka je zde už po několikáté a nikdy nezpůsobila problémy. Navíc to má být konečná oprava,“ řekl starosta Prušánek Jan Nosek.

Podobně to vidí také místostarostka Dolních Bojanovic Eva Rajchmanová. „Způsobí to samozřejmě větší provoz, ale na druhou stranu po dobu trvání uzavírky budou mít lidi možnost dostat se autobusem například do Prušánek,“ řekla.