Úpravy a zpevnění břehů nad blízkým Klimentským potokem si vyžádaly vydatné přívalové deště, které v této části Chřibů způsobily před třemi lety sesuv a porušily svah násypu silnice. Řidiči pak museli projíždět nižší rychlostí. Omezení platilo až do letošního srpna, kdy začaly stavební práce s úplnou uzavírkou.

„Všiml jsem si, že je silnice na Vřesovice uzavřená. Cesta je tam dobrá, samozřejmě až na ten úsek, kde se sesunul břeh. Tam to bylo nebezpečné, takže je dobře, že to opraví,“ sdělil Miroslav Vaculík z Vřesovic.

Památník Oldřicha Pechala se ve Vřesovicích otevře od 1. července.
VIDEO: Zavražděný hrdina z Vřesovic Pechal, bojovník s nacisty se dočkal pocty

Vedoucí investičního úseku jižní oblasti Správy a údržby silnic Libor Olšák v pátek Deníku sdělil, že práce v místě stavby pokračují podle harmonogramu. „Jsou odvrtané piloty, které budou držet zídku. Nyní se tam dělají zkoušky na pláni,“ oznámil oblastní vedoucí krajských silničářů.

Práce za téměř sedm milionů korun mají proměnit zhruba sedmdesátimetrový úsek, zvýšit jeho bezpečnost a zajistit svah proti dalšímu sesouvání. Hotovo má být do konce listopadu.

Novoroční čtyřlístek okolo Vřesovic odstartoval novou turistickou sezonu rekordem i s hosty ze zahraničí.
První výšlap roku přilákal do Vřesovic i hosty z Německa a USA, podívejte se

Tuto užší silnici s množstvím zatáček využívají především řidiči osobních aut a cyklisté. Lidé po ní míří například na hrad Cimburk, parkují pak na parkovišti U Křížku. K tomu se nyní řidiči dostanou jen od Koryčan.