Řidiči místem neprojedou od 20. února. Objízdná trasa povede přes Veselí nad Moravou a Moravský Písek. Na značku zákazu vjezdu motoristé narazí ve Strážnici u náměstí Svobody. Autobusů se změna dotkne o sedm dní později.

„Dotčená linka 665 bude mezi Strážnicí a Bzencem odkloněná přes Veselí nad Moravou. Pro obsluhu Bzence-přívozu zavedeme speciální spoje linky 665 z centra. V zastávce Bzenec, nám. je pak zajištěn u vybraných spojů přestup mezi spoji vedenými ze směru ze Strážnice na Přívoz a opačně,“ informoval za společnost Kordis, která koordinuje dopravu v Jihomoravském kraji, Michal Kocourek.

Uzavírka má skončit 21. června, aby silnici mohli využít návštěvníci Mezinárodního folklorního festivalu ve Strážnici, který začíná hned den nato. Opravy ale budou pokračovat, stejně tak nastanou další omezení. „Současně chceme pracovat na úseku mezi náměstím a silnicí I/55 a také v Rybářské ulici,“ sdělil vedoucí technicko-správního úseku hodonínské oblasti Správy a údržby silnic Libor Olšák.

Rekonstrukce v nákladech 58 milionů včetně daně začala již loni v srpnu. Stavebníci zvládli udělat dva mosty – přes Veličku a odlehčovací kanál – což jsou zhruba da kilometry. Zbývají ještě mosty v oblasti Vešky, přes Baťův kanál a řeku Moravu.