Ti od patnácti let mohou v hlasování participativního rozpočtu podpořit do konce října právě rekonstrukci a modernizaci skateparku, což pro letošního ročník navrhl Erik Šejna.

„Atraktivitu skateparku zvýší moderní a lépe koncipované překážky, které budou vhodné i pro začínající jezdce. Současné překážky jsou enormně veliké a již při prvním pohledu je jasné, že byly navržené zejména pro bruslaře. Na skateboardu jsou tak i pro pokročilé jezdce velmi těžko sjízdné,“ upozornil navrhovatel Šejna.

Topná sezona v Kyjově začala. Ilustrační snímek.
Radiátory v Kyjově už hřejí. Teplárna zahájila v pátek topnou sezonu

Radnice vyčlenila pro letošní ročník participativního rozpočtu půl milionu korun. Návrh obnovy skateparku splnil podmínky jako jediný a také vyvolal diskusi na facebookovém profilu města.

„Jakmile získá dostatečný počet hlasů, tak by v příštím roce došlo k opravě,“ sdělil kyjovský místostarosta Daniel Čmelík.

V případě modernizace skateparku předpokládá následně i zvýšený zájem o něj. Nyní ale potřebuje sportoviště získat minimálně sto hlasů. „Navíc, když už je máme, mělo by být v takovém stavu, aby nikoho z případných zájemců neodrazovalo. Tomuto projektu fandím,“ uvedl místostarosta.

Otevření nového krytého aquacentra v Kyjově.
VIDEO: Kyjov otevřel nový aquapark, výbavou na Hodonínsku nemá konkurenci

Lepší by podle něj bylo, kdyby se o peníze z participativního rozpočtu ucházelo více projektů, než je současný jeden. „Na druhé straně jsme rádi i za něj. Představa, že by se každý rok přihlásilo deset projektů, není reálná. Navíc jak oba loňské, tak ten současný, jsou projekty, které dávají smysl a Kyjov obohatí,“ je přesvědčený Čmelík.

Loni uspělo workoutové hřiště, které je v Boršově, a chystané streetbalové hřiště na sídlišti Klínky.