Příměstský tábor je typický tím, že děti v táboře nepřespávají. Jejich rodiče je každé ráno přivezou a večer se pro ně vrátí. „V našem městě je to novinka, ale jinde jsou denní tábory docela běžné. Je to takový trend této doby," míní vedoucí skautského střediska Jan Polášek.

Rozdíl oproti klasickému táboru je také v tom, že takto rodiče mohou přihlásit dítě jen na tolik dnů, kolik potřebují. Dítě tak může absolvovat třeba jen polovinu tábora. „Většina rodičů chodí i přes prázdniny do práce a náš tábor je jednou z možností, jak vyřešit hlídání pro dítě," říká Polášek.

Jiné ve srovnání s ostatními tábory, které skauti z Kyjova pořádají, je to, že tábor se uskuteční přímo ve městě. Děti si táborových radovánek užijí u skautské klubovny. „Budeme mít pochopitelně i několik výletů do přírody, ale program plánujeme i přímo ve městě," upřesňuje vedoucí skautů.

Činností, které děti na táboře pobaví i poučí, je mnoho a budou podle něj pestré. V plánu jsou sportovní aktivity a také rukodělné práce. Výlety budou většinou tematicky zaměřené. „Uskutečníme třeba indiánský výlet nebo takový, při kterém se zaměříme na to, jak přežít v přírodě," popisuje Polášek s tím, že většina výletů bude v blízkosti Kyjova. Část programu budou organizátoři směřovat také do Čeložnic, kde mají skauti chatu.

Zájem rodičů si pořadatelé tábora netroufají odhadovat. „Uvidíme. Je to poprvé, proto jsme si dali hranici maximálně dvaceti dětí a doufáme, že kapacitu naplníme," říká Polášek.

Kromě příměstského tábora pořádají skauti další dva tábory. Jde o klasické stanové tábory. Jeden je pro mladší děti do deseti let a druhý pro děti od deseti let. „Na tábor s malými dětmi jezdíme na Smraďavku. Trvá deset dnů. Místa táborů pro starší děti měníme. Třeba letos pojedeme na Broumovsko," dodává skautský vedoucí.