Této možnosti po měsíční přestávce využili lyžaři z obou stran příhraničního pohoří, moravské i slovenské.

Provozovatele připravili sníh jak na hlavní sjezdovce, tak i dole, kde v pondělí dopoledne dováděly především bobující děti. Sněžná děla zasypávají horňácký lyžařský svah od minulé neděle. Výška sněhu na hlavní sjezdovce se v pondělí pohybovala od třiceti centimetrů do zhruba půl metru.

„Po večerech ještě dosněžujeme. Návštěvnost byla o víkendu přiměřená,“ řekl prezident Sportovního klubu lyžování Veselí nad Moravou, Luboš Žák.

Poprvé zamrznutý rozšířený přístav na Baťově kanále ve Strážnici, stav druhý lednový pátek roku 2024.
VIDEO: Led poprvé pokryl na Baťově kanále rozšířený přístav ve Strážnici

Vleky se rozjely po měsíční přestávce, kterou zavinily rozmary počasí. Po prosincovém dvoudenním lyžování přišlo oteplení s deštěm, takže lyžaři mohli jen smutně sledovat, jak ze sjezdovky sníh mizí. Následně sice uhodily mrazy, ale silný vítr výrazně omezil možnosti zasněžování.

Nyní doufají, že jim sníh vydrží delší dobu. Provozovatelé evidují už i první letošní zájemce o lyžování z řad škol. Návštěvníci Skiparku mají k dispozici také lyžařskou školu a půjčovnu lyží a snowboardu.

Skipark Filipov je opět v provozu, nejen lyžaři si první dny v tomto roce užívají zdejších sjezdovek.Skipark Filipov je opět v provozu, nejen lyžaři si první dny v tomto roce užívají zdejších sjezdovek.Zdroj: Deník/Petr Turek

Javornická sjezdovka je v současnosti v hodonínském okresu jedinou v provozu. Dolní stanice vleku je ve 365 metrech nad mořem a horní stanice je ve 450 metrech. Od soboty se tady rozjely oba vleky na hlavní pětisetmetrové sjezdovce, dole je pak dětská.