Triumfálně tak může znít po vyhlášení poroty jeho kompozice Petrichor, kterou uvedlo v premiéře Bennewitzovo kvarteto. „Vítězství v soutěži mi udělalo obrovskou radost. Obzvlášť nádhernou odměnou bylo provedení mé skladby Bennewitzovým kvartetem ve Španělské synagoze. Mladí skladatelé jako já běžně nemívají možnost slyšet svou tvorbu v podání takto světového tělesa. S pány z kvarteta jsem měl tu čest účastnit se generálky před koncertem, a předtím s nimi komunikovat o provedení skladby elektronicky,“ uvedl pro Deník Ari Dvořáků s tím, že to bere jako velkou zkušenost a nezapomenutelný zážitek.

Klání se zúčastnil s kompozicí s názvem Petrichor. „Vítězná skladba je pro mne skloubením tklivé melodiky s dravostí a akcentací tolik potřebnou pro výstavbu a vývoj celého díla. Jako bonus předpokládám dobré vyznění pro smyčcový kvartet, což je nelehká skladatelská disciplína,“ uvedl dramaturg festivalu Věčná naděje a člen poroty soutěže Petr Nouzovský.

Zdroj: Youtube

Vítěznou skladbou je zhruba osm a půl minuty dlouhý kvartet o čtyř částech, který se podle autora stylově pohybuje nejblíž asi filmové hudbě. „Jelikož zadané téma znělo 'Naděje', skladbou ilustruji kapky deště dopadající na zem po dlouhém období sucha. Tomu také odpovídá název; 'petrichor' je pojem označující vůni, která v tomto okamžiku vzniká,“ vysvětlil letos sedmadvacetiletý skladatel, který navíc hraje na violu se dvěma amatérskými orchestry.

Ten studoval nejdříve knižní ilustraci, následně audio inženýrství na Vysokém učení technickém v Brně a zvukový design na Masarykově univerzitě. Jak dále sdělili pořadatelé festivalu v medailonku vítězného autora, Ari Dvořáků se živí zvučením televizní produkce, copywritingem, aranžemi a kompozicí. Spolupracuje převážně s amatérskými a poloprofesionálními hudebními tělesy. Jeho dosud nejrozsáhlejší dílo byl muzikál Hlubina, který měl premiéru v roce 2020 v Dělnickém domě v Brně-Židenicích.

Danny Kordula se svou dcerou Danielou v nové televizní show Česko na grilu.
Televizní show Česko na grilu: S Pohlreichem, Dannym a Danielou z Hodonínska

Věčná naděje je festivalem, který se věnuje dílům hudebních skladatelů tvořících v extrémně těžkých podmínkách koncentračních táborů za druhé světové války.