Nejpozději na jaře se ještě školáci mohou těšit na vyučování na čerstvém vzduchu. Rozsáhlou obnovou prošel totiž i venkovní areál školy. „Postavili jsme velkou dřevěnou učebnu i s malým jevištěm. Poslouží jednak různým vystoupením, jednak je vybavená i pro využití k běžné výuce. Je tam učitelský stůl, stoly a židle pro žáky i připojení na wifi,“ popsal novinku ředitel školy Antonín Slezák.

Zateplení dokončí

Deset nových workoutových stanovišť v areálu školy využijí žáci jak při hodinách tělocviku, tak při trénincích sportovních tříd, a cvičit na nich budou také členové atletického klubu.

Práce na opravách školy budou ještě pokračovat. „Budova pochází z roku 1968 a třebaže šlo o tehdy moderní školu pavilonového typu, léta používání se na ní již notně podepsala a modernizace samotné budovy i jejího areálu podle dnešních požadavků byla již zcela nezbytná,“ uvedla mluvčí města Petra Kotásková.

Škola proto prošla bezbariérovou úpravou, výměnou všech elektroinstalací a vylepšením internetového připojení. „Máme za sebou také první etapu zateplení dvou částí budov a podle finančních možností chceme pokračovat dalšími etapami,“ naznačil další plány se školou hodonínský starosta Libor Střecha.