„Vypracovali jsme projekt s názvem Škola budoucnosti. Jeho cílem je prostřednictvím nových metod a nástrojů docílit dalšího zvyšování úrovně vzdělávání na naší škole,“ vysvětlila cíl projektu zástupkyně ředitele základní školy na Mírovém náměstí Alena Řeháková.

Jak dodala zefektivnění úrovně výuky chce vedení školy docílit pomocí nových metodických pomůcek a učebních materiálů ve výuce. I na tyto účely tak poputují peníze z dotace ve výši jeden a tři čtvrtě milionu korun.

„Chceme také zlepšit a zefektivnit výuku anglického jazyka na naší škole, a to prostřednictvím dělených hodin za účasti rodilého mluvčího,“ přiblížila další plány školy Řeháková.

Tabule i počítače

Peníze z evropských fondů poputují podle zástupkyně ředitele i na nákup výpočetní techniky. „Pořídíme moderní software, který usnadní práci žákům i pedagogům. Navýšíme také počet interaktivních tabulí s novými systémy,“ upřesnila směrování peněz z dotace Řeháková. Jak doplnila, vedení školy tak chce zvýšit zájem žáků o studium, jejich konkurenceschopnost i celkový rozvoj školy.

Na výuku cizích jazyků klade důraz také hodonínská základní škola U Červených domků, kde mají tři odborné jazykové učebny. Děti se mohou učit anglicky už od první třídy díky takzvané „Jazykové přípravce“.

„Pro příští rok si mohou žáci sedmých tříd vybrat jako volitelný předmět německý, ruský nebo španělský jazyk. Vždy v rozsahu tři hodiny týdně,“ informoval ředitel školy Jaromír Šána a doplnil, že žáci deváté třídy si mohou jako volitelný předmět zvolit konverzaci v německém jazyce nebo ruském jazyce či finanční gramotnost. „Nabízíme i výuku zaměřenou na atletiku a fotbal,“ uzavřel.