Mateřské škole v Kyjově–Boršově hrozilo ještě před pár týdny zrušení. Kyjovská radnice nakonec rozhodla o jejím zachování.

„Rozhodli jsme se, že vyjdeme vstříc občanům a školku rušit nebudeme. Přes prázdniny bude provedena provizorní oprava a děti mohou v zaří znovu nastoupit,“ uvedl místostarosta Kyjova Miroslav Hula. Vše začalo prasknutím přívodu teplé vody.

Boršovská školka je stavba z montovaných buněk z počátku osmdesátých let. Její ředitelka Helena Chromková ale odmítá, že by budova byla v dezolátním stavu. „Vevnitř máme všechno opravené, rozhodně nám školka nepadá na hlavu,“ popsala stav budovy ředitelka.

Oprava by se měla financovat z větší části z fondů školky, ale přispěje i město. Financování zařízení je podle ředitelky i místostarosty nákladné kvůli její malé kapacitě, třídy totiž pojmou jenom pětadvacet dětí. Navíc v kyjovských školkách jsou volná místa, kam by děti z Boršova mohly dojíždět.

„Nedivím se Kyjovu, že chce počty dětí korigovat, na druhé straně Boršovští tady chtějí školku udržet,“ řekla Helena Chromková. Podle ní je zařízení místem setkávání maminek s dětmi a váže na sebe různé kulturní a tvořivé akce.

Vzniklo dokonce i sdružení na záchranu školky, které zorganizovalo petiční akci. Do té se zapojili nejen rodiče dětí, ale i ostatní obyvatelé Boršova. Po veřejném slyšení rozhodla kyjovská městská rada o zachování školky.

„Jsem ráda, že radnici není jedno, co si lidé myslí a že školka v Boršově zůstane,“ zhodnotila postoj radnice jedna z maminek Jitka Jedovnická.