„Zatím nevíme přesné číslo budoucích prvňáčků, ale lze konstatovat, že dětí k zápisu přišlo více než vloni. Uvidíme, kolik bude odkladů. Zatím to vypadá, že příští rok bude u nás první třída jedna,“ uvedl ředitel školy v Rohatci Zbyněk Andrýsek.

Že přicházejí do škol silnější ročníky, zaznamenala i malotřídka v Lovčicích, jež byla letos snad vůbec první školou, která měla zápis za sebou. „Přišlo jedenáct dětí, u dvou rodiče požádali o odklad. Budeme mít tedy devět prvňáčků. Vloni jich bylo osm. Ze čtvrté třídy nám pak na druhý stupeň do Ždánic odejdou jen čtyři žáci,“ pochvalovala si výsledky ředitelka školy v Lovčicích Denisa Dušíková.

Po zápise je také v Hovoranech. Podle tamní ředitelky Anežky Grmolcové dopadl přibližně stejně jako v minulých letech.

V těchto dnech míří k zápisu také děti v Kyjově a Ždánicích. Další města a obce budou následovat, nejčastěji až počátkem února. Ještě v lednu na předškoláky čekají především školy v okresním městě. Zápisy se v nich uskuteční v pátek 27. ledna a v sobotu 28. ledna. Pouze v pátek ale bude možné v Hodoníně zapsat děti do školy na náměstí Bohuslava Martinů, což je zařízení pro děti pro žáky s hendikepem.

Ještě v lednu si zápis odbydou také rodiče předškoláků v Dubňanech, Lipově, Šardicích nebo v Dambořicích.

Zápisy se letos týkají dětí narozených od 1. 9. 2005 do 31. 8. 2006. Rodiče musí do školy přinést rodný list dítěte, průkaz zdravotní pojišťovny dítěte a žádost o přijetí k základnímu vzdělání.