První chalupa nabízí návštěvníkům pohled na řemeslníky při výrobě povřísel. V dřívější době se jimi svazovaly snopy při sklizni obilí.

Když pokračujeme v cestě dál, narazíme na pasačku hus. „Pamatuju si, jak jsem v mládí chodila pást husy se svojí babičkou na louku. Byla to nejlepší část prázdnin,“ vzpomíná jedna z návštěvnic Milena Nová.

K oslavě dokončení žní patřilo také tradiční pletení dožínkového věnce. Pletl se ze všech druhů obilí a zdobil se lučními květy.

Na dalším pokračování cesty návštěvníky vítá sekáč s kosou v ruce, kterému se za opaskem leskne brousek. Ten sloužil ke správnému nakutí kosy do správné tenkosti a ostrosti. V průběhu sečení pak sekáč kosu ještě přibrušoval.

V další chalupě předvádí muži tradiční mlácení obilí cepy. Z klasu při mlácení vypadalo všechno zrno, které zůstalo ležet pod vrstvou slámy. Mlácení přihlíží například Tomáš Bernadský. „Vyzkoušel jsem si to a můžu říct, že je to fyzicky dost náročné. Ale aspoň jsem se dozvěděl, jak dříve hospodařili naši předkové,“ usmívá se při pohledu na pracující muže.

Další zastávka patří ukázce mletí obilí a pečení chleba. Obilí se na menších hospodářstvích mlelo na kamenném ručním mlýnci. „Mlela jsem asi minutu a musím uznat, že výroba domácího chleba byla v minulosti opravdu náročná. Smekám klobouk,“ směje se návštěvnice Michaela Novotná z Břeclavi.

Návštěvníci si mohli také vyzkoušet pletení ošatek, zdobení perníčků, výrobu kvašáků, prohlédnout si tradiční žňové nářadí a vyzkoušet si své znalosti v rozeznávání různých druhů obilí. Součástí Dožínek byl i dožínkový průvod v podání souboru Leluja z Provodova. „Je to tady moc krásné. Na tradice našich předků by se zapomínat nemělo. Jsou přece tak zajímavé,“ uvádí Julie Effenbergerová, která se účastní téměř každé akce ve strážnickém Skanzenu.