„V okrese Hodonín budou dobrovolníci chodit ve Strážnici, Dubňanech, Hodoníně, Kyjově a Ždánicích. Jen v Hodoníně a Kyjově ale budou doprovodné akce,“ uvedla za pořadatele Hana Vrtková z kyjovské pobočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých.

Na pěší zoně v Hodoníně a na náměstí před kostelem v Kyjově se bude možné přibližně od deváté hodiny dopoledne do třetí hodiny odpoledne zapojit do programu. Zájemci se pomocí klapky na očích dostanou do role slepých. Pak si zkusí některou z běžných činností.

Přitom budou samozřejmě po městě chodit dobrovolníci s kasičkami. Nabídnou každému za příspěvek dvaceti korun originální bílou pastelku, záložku a informační letáček.Výtěžek akce pořadatelé použijí na speciální výukové programy pro těžce zrakově postižené. Letos jde už o desátý ročník této známé charitativní akce.

Do ulic vyjde více než tři tisíce prodejců převážně z řad středoškolských studentů v bezmála dvou stech městech České republiky.

Díky sbírce mohou provozovat střediska integračních aktivit ve více než pětadvaceti městech republiky, výcvik vodicích psů a mnohé další služby pro osoby se zrakovým postižením.

Jak podpořit Bílou pastelku?

- koupením bílé pastelky od dobrovolníků dne 15. října 2009
- kdykoli přispěním do kasiček v podobě černého vodicího psa v obchodech
- zasláním dárcovské SMS zprávy v hodnotě 30 Kč ve formátu DMS PASTELKA na číslo 87777
- převodem na účet 19-99663399/0800