Hlavní hvězdou festivalu je skupina z polské Poznaně Pathfinder. Ta patří mezi evropskou špičku. „Kapela si repertoárem postupně získala srdce posluchačů v Holandsku, Belgii nebo domácím Polsku. Úspěch slaví i v Asii, kam loni zavítala při celosvětovém turné," sdělila za organizátory Aneta Krejsová. Dále se představí i dvě slovenské kapely Endless Main a Depresy.

Na festivalu nebudou chybět ani hudebníci z domácí scény. Vše zahájí Douxis Morte. Jako druhá nastoupí hodonínská kapela Aequilibrium. Na tamním pódiu se představí vůbec poprvé. „Bude to pro nás takový menší svátek. Snad dojde hodně lidí a festival se vydaří," řekl člen skupiny Stanislav Kotlán. Dále zahrají jihočeští Desire For Sorrow, brněnská Tezaura zase nabídne altový vokál a originální kostýmy půvabné zpěvačky. „Power-progresivní Ascendency se mohou dokonce pochlubit společnými koncerty s německými Equilibrium či s kapelou Arakain," nalákala Krejsová. Hudební večer uzavře mladá kapela Annoying Dust.

Návštěvníci zaplatí za vstupenky sto sedmdesát korun. V předprodeji jsou pak o padesát korun levnější.

„Naším cílem je především upozornit na nový areál jako místo konání kulturních akcí," uvedla organizátorka. Zároveň dodala, že v areálu je i prostor pro stany a úschovna kol.

Festival Slovácké rockování se uskuteční v sobotu od dvou hodin odpoledne v areálu bývalého vodního cvičiště. „Vidíme v něm potenciál. V budoucnu by tam mohla být i vícedenní akce," objasnila Krejsová. V Hodoníně větší festival podobného hudebního žánru zatím chybí. „Vystoupily by tu kapely těch nejzvučnějších jmen. Taková akce by nepochybně pomohla kulturnímu vyžití mladých. Zvýšil by se i turistický ruch ve městě," vysvětlila organizátorka.

RADKA KŮŘILOVÁ