Tyto společnosti se také postarají o likvidaci vyhozených vánočních stromečků. Ty stačí ponechat do určitého data u kontejnerů.

„Jako každý rok, tak i letos budeme svážet vánoční stromečky. Pokud se jich lidé chtějí zbavit, tak je stačí dát ke kontejnerům na komunální odpad. Naše společnost se postará o svoz až do 16. ledna,“ uvedl vedoucí provozovny odpadů a dopravy TESPRY Hodonín Vlastimil Macura.

Ten dodal, že o Vánocích museli pracovníci vyjet do ulic i na Štědrý den. „Samozřejmě odpadků je vždy o svátcích více, takže jsme je museli vyvézt i v tento den, aby se vše zvládlo,“ vysvětlil Macura.

Svoz odpadků na Kyjovsku zajišťuje společnost Ekor v Těmicích. Pracovníci již tradičně usedli za volant nákladních aut o všech vánočních svátcích, a dokonce i na Silvestra.

Stromečky skončí v kompostárně

„Tyto služby poskytujeme zhruba pro osmdesát tisíc obyvatel a tři dny volna se nedají nadjet. Proto tedy museli naši pracovníci do práce i o svátcích, aby odvezli odpad, kterého je o Vánocích tradičně více,“ uvedl ředitel společnosti Ekor Luboš Švarc. Ten také dodal, že lidé mají samozřejmě možnost nechat vánoční stromek podobně jako na Hodonínsku u kontejnerů či popelnic. „Naše společnost neprovádí přímo odvoz stromečků. Tu zajišťuje zahradní firma, která je poté přiveze k nám. My je poté zlikvidujeme v naší kompostárně,“ přiblížil Švarc.

Více klidu o svátcích měli zaměstnanci společnosti Megawaste.

„Zajišťujeme svoz odpadků v Rohatci a Mikulčicích, o svátcích jsme speciálně vyjíždět pro odpadky nemuseli,“ informoval odpadový specialista společnosti Megawaste Roman Švach.

Pracovníci společnosti se také postarají o odvoz vánočních stromů. „Pokud lidé vánoční stromečky nechají u kontejnerů, tak je samozřejmě odvezeme,“ ujistil Švach.