Tentokrát jej ale čeká nejen jízda v obklopení dalších devětadvaceti jezdců, ale rovnou navázání na rodinnou tradici. Jeho pradědeček Vladimír Šindler totiž patřil mezi ty, kteří obnovovali Jízdu králů ve Skoronicích před osmdesáti lety. „Byli jsme doma rádi, nečekali jsme, že by Teodorek mohl být králem. Pro nás je to čest, protože tak můžeme pokračovat v odkazu, který nám zanechali naši předci. Samozřejmě jsou s tím malé starosti, ale když se to dělá s láskou, všechno jde,“ řekla králova maminka Gabriela.
Také příprava dívčího kroje pro krále je spoluprací generací. „Chystáme kroje, které máme po předcích. Tento kroj nosila moje maminka i já. Teď ho má Teodor. Jen ho upravíme, jako například zkrátíme, opereme a naškrobíme,“ připomněla maminka. Ta navíc pomáhá babičce i s drúžením krále do dívčího věnce.
Jak připomněla organizátorka Jízdy králů Marie Holcmanová, Teodora na post krále na Přípravné schůzi navrhl bývalý král Jízdy králů 2003 Vítězslav Lunga. „Tedík chodí hrávat na svoje husličky, zpívat slovácké písničky u příležitosti Benefičních koncertů v kostele, vernisáží, besed o historii školy a v rámci besed o historii Jízdy králů se představil v květnu letošního roku i na kolonádě v Luhačovicích. Dostal tedy roli krále za odměnu,“ sdělila organizátorka.
Rodiče zamířili s Teodorem na šest jízd do ranče na Smraďavce. Na dalších sedmi byl pak se svými pobočníky. „Také jsme se účastnili akcí, kde se prezentovala Jízda králů. Byli jsme i na vernisáži v Kyjově, kde Teodorek vystupoval,“ podotkla maminka.
Na samotnou Jízdu králů v Kyjově se těší celá rodina Teodora Šťastného. „Určitě se těšíme. Trochu je obava z počasí a bezpečnosti, aby koně byli hodně poslušní a aby se něčeho nelekli. Z rodiny půjdeme na Slovácký rok všichni a taky budeme k ruce, co se týká organizačních věcí,“ dodala maminka Gabriela.
Jízda králů se u příležitosti Slováckého roku v Kyjově pojede už poosmnácté. Historicky největší návštěvnost tento folklorní svátek a doposud konaná nejstarší národopisná slavnost v České republice zažila v roce 2019, kdy do Kyjova zavítalo více než třicet tisíc lidí.
Jízda králů je zapsaná od roku 2011 organizací UNESCO na seznam Mistrovských děl ústního a nehmotného kulturního dědictví.