„Připravili jsme letos výstavu s názvem Rytíři ještě nevymřeli. Žáci měli možnost provést nějaký dobrý skutek. Protože škola je plná dětí, tak jsme se rozhodli, že budeme pomáhat dětskému oddělení nemocnice,“ uvedla ředitelka školy Hana Mikesková.

Výtvarné dovednosti nebyly na prvním místě, a tak se do malování pustili opravdu všichni.

„Akce je vynikající nápad jak pomoci kyjovské nemocnici. Na druhou stranu jsem měl velké trauma z toho, že já budu malovat sluníčko, protože mé malířské schopnosti jsou opravdu velmi špatné,“ hodnotil sám sebe místostarosta Kyjova Miroslav Hula.

Výsledky snažení dětí i dospěláků, kteří svým sluníčkem podpořili školní projekt, ocenili rodiče, ale i ředitel nemocnice.

„V první řadě je potřeba vyzdvihnout, že se tyto akce v dnešní době konají. Jako spotřebitele částky mě to velice těší, ale i zavazuje. Jako jeden ze závazků pro mě osobně byl, že jsem namaloval jedno ze sluníček, která jsou k dispozici v dražbě,“ uvedl ředitel nemocnice Igor Kalix.

Aukce s programem se vyvedla, a tak dětskému oddělení nemocnice z tento rytířský čin pomůže přibližně dvaceti tisíci korunami.