„Vloni jsme se do akce pustili s tím, že oslovíme sprejery, na které lidé pohlížejí spíš negativně. Chtěli jsme ukázat, že tvorba graffiti je také umění a stojí za to, ji vidět. Vloni na legální ploše malovalo pět lidí," sdělil ředitel hodonínského Domu kultury Marcel Řimák s tím, že umělci nemalují na legální stěnu, ale pouze na desky natřené na bílo.

I když se to může zdát jen polovičním prožitkem, sprejeři jsou za tuto aktivitu rádi. Doufají totiž, že díky prezentaci svého umění časem získají místo, kde budou moci malovat legálně „Větší města sice tomuto stylu vycházejí vstříc ve větší míře. Doufáme ale, že se nám díky akci podaří získat legální plochu, ať už k dlouhodobému využití, nebo třeba aspoň na nějaký kvartál," doufá autor graffiti z Rohatce.

Ten chce do Hodonína díky Graffiti Jamu zároveň přitáhnout víc podobných umělců z okolí. „Hodně lidí z Hodonína odešlo malovat jinam. Přitom má okresní město hned několik ploch, které jsou k prezentaci graffiti vhodné," dodal Kudláček.

Podle Řimáka uvidí lidé díla z druhého Graffiti Jamu na srpnových akcích Pon-Tónu, Chmelobraní a Slováckém rockování. „Vystavíme je i při metalovém podzimu na Domě kultury," dodal ředitel kulturáku.

Umělci netvořili na zadané téma. Každý z nich spíše představil vlastní tvorbu. „Každý má oblíbené barvy, témata, takže jsme se domluvili, že si každý namaluje to, co má rád," uzavřel Kudláček.