Jak uvedl okresní předseda ČSSD Václav Tvrdý, tak obě buňky do stanoveného termínu v polovině června nedokázaly kandidátku vytvořit, ani se sjednotit. „Pak jsme pověřili tři lidi, aby ji dokončili. V pondělí nám předložili pořadí a jediného kandidáta na lídra, na kterém se domluvili. Toho výkonný výbor schválil jedenácti z dvanácti členů,“ sdělil Tvrdý.

Novou jedničkou se tak stal zastupitel a strážník Josef Běloch. „Akceptovali jsme lídra z druhé organizace, ale sestavit kandidátku se do termínu nepovedlo. Nového lídra beru pozitivně, lidé ho znají z práce i zastupitelstva,“ řekla šéfka jedné stranické buňky Kamila Ivičičová. 

Ivičičová bude dvojkou kandidátky, na kterou se naopak nedostal současný místostarosta a bývalý předseda okresní ČSSD. „Kritizuju dění uprostřed sociální demokracie docela otevřeně na našich schůzích už delší dobu. Je katastrofa hájit někdy těžce obhajitelné věci. Po dvaceti letech tak ve straně končím, vystupuju z ní,“ prohlásil Janda, který se stal hodonínským rekordmanem v počtu provedených obřadů.

Počtem svateb i vítání občánků překročil hranici osmi set. Zároveň doplnil, že kandidovat bude, a to za nestraníky pro Hodonín, které vede jeho bývalá stranická kolegyně a exmístostarostka Zuzana Domesová.