„Po diskusích o volebním neúspěchu se většina sociálních demokratů rozhodla jít jinou cestou, než plánovala původní organizace. Proto byla založena nová a změnilo se i vedení, které bude nové práci našich členů v Hodoníně více nakloněné," uvedl bývalý předseda kontrolního výboru zastupitelstva Pavel Benovič.

Toho členové místní organizace ČSSD Hodonín II zvolili za svého předsedu. V sedmičlenném výkonném výboru je pak také krajský radní Jiří Janda, současný zastupitel Josef Běloch či ředitelka Střediska volného času a dlouholetá zastupitelka Šárka Látalová. „Bývalá místní organizace už neplnila primární cíl a velké množství členů nebylo spokojených s postupem a prací svých zástupců v orgánech města. Vážné mezery byly nejen v plnění volebního programu a vystupování na veřejnosti, ale také ve vnitrostranických otázkách. To muselo zákonitě vést ke změně," uvedl Janda.

Nové sdružení má sedmnáct členů. „Do budoucna chceme více komunikovat a diskutovat jak s veřejností, tak s dobrovolnými organizacemi a spolky," doplnil nový osmadvacetiletý předseda.

Šéf původní hodonínské ČSSD Roman Sedlačík je přesvědčený, že při rozdělení šlo o krok správným směrem. „Je nás sice celkem dost, ale díky tomu, že máme dvě organizace, tak můžeme získat další lidi, kteří k nám nechtěli vstoupit kvůli jednomu členu. Teď mají výběr. Myslím si, že nás díky tomu bude víc a budeme silnější," představil výhody rozštěpení bývalý místostarosta s tím, že mezi buňkami není rozdíl v pravicovosti či levicovosti.

„Šlo jen o vnitřní pnutí a osobní antipatie. Zůstává u nás asi sedmdesát procent členů, budeme dál úzce spolupracovat s druhou organizací a v zastupitelstvu se budeme chovat jako jednotný klub," představil vyhlídky předseda původních hodonínských sociálních demokratů. Také ty čeká brzy, zřejmě v lednu, místní konference s volbou vedení a výkonného výboru.

Víc si přečtěte ve středečním tištěném Hodonínském deníku Rovnost