Novostavba má nabídnout čtyřiaosmdesát bytů a v suterénu pak sto devadesát parkovacích míst. „Výsledky tlakovacích zkoušek zapracujeme do měsíce do projektu a tímto oficiálně končíme přípravné práce. Poté nás budou čekat práce výkopové,“ informoval Deník předseda správní rady společnosti Sorina Hanz Kaufmann.

Podle informací z firmy šel vrt až do hloubky sto padesáti metrů s tím, že z výsledků se následně budou určovat počty tepelných čerpadel.

Sídliště Bažantnice v Hodoníně.
Žije se nejlépe v Bažantnici? Pověst „dědiny ve městě“ provází strašák

Ceny bytů v komplexu Sorina u 1+kk začínají pod částkou dva a půl milionu korun, u 4+kk se šplhají za desetimilionovou hranici.

„Se zájmem lidí jsme spokojení. Vzhledem k tomu, v jaké fázi projekt je, se nám daří prodávat a jde vidět že se lidem Sorina líbí. Věříme, že první zájemce zvládneme nastěhovat na Vánoce v roce 2025,“ uvedl Kaufmann.

Navíc se může zdát, že loni v létě zamrzlý trh hypotečních úvěru sloužících často ke koupi bydlení začíná tát. Jak stojí v poslední zprávě Hypomonitoru České bankovní asociace z poloviny září za předchozí měsíc, úroková sazba u hypoték mírně klesla.

„Hypoteční trh v posledních měsících sice mírně ožívá, ačkoliv hypoteční sazby klesají jen velmi pomalu. Z dlouhodobého pohledu však zůstává citelně utlumeny, což ilustruje i skutečnost, že objem hypoték poskytnutých od začátku roku je nejnižší za posledních deset let,“ uvedl na webu České bankovní asociace její hlavní ekonom Jakub Seidler.

Zdroj: Deník/Petr Turek