K vidění toho ale bude mnohem více. Program začne ukázkou záchrany topícího se člověka. Předvedou ji vodní záchranáři z Nových Mlýnů. Následovat bude závod plavců směrem k přístavišti od asi 420 metrů vzdáleného můstku.

Součástí se stane i závod tříčlenných družstev v plavání ke druhému břehu Moravya zpět. „Bude to taková štafeta. Čeští plavci poplavou s pomlázkou v puse, Slováci zases korbáčom v hube,“ doplnil se smíchem jeden z organizátorů a zároveň i plavců Jiří Humpolík.

Každoročně se velikonočního koupání zúčastní asi třicet až čtyřicet lidí. I když sotva začalo jaro, voda je pro ně ideální. „Teplota bývá opravdu skvělá, vůbec není studená,“ doplnil Humpolík. Výherce závodů se může těšit na cenu v podobě sladkého dortu.

Na plaveckou akci pořadatelé pozvali i Bohdana Slámu, režiséra nového českého snímku Bába z ledu. Jednu z hlavních rolí v něm ztvárnil Pavel Nový. I on dostal pozvánku. Film tematicky vypráví příběh otužilců plavajících ve Vltavě. „Bohužel to pánům ale časově nevyšlo. Pavel Nový však všechny zdraví a začátečníky na dálku podporuje,“ informovala organizátorka Simona Lukášová. Návštěvníci akce se mohou těšit mimo jiné i na vystoupení pěveckého sboru Mužáci z Rohatce.

Akce se uskuteční od dvou hodin odpoledne v hodonínském přístavišti. Plavci se sejdou k registraci už o hodinu dříve.