„Ráno jsem viděla dělníky, kteří tady pracují na demolici sousedního domu. Poté jsem si všimla, že pravděpodobně narazili na plynovou přípojku,“ popsala Andrea Pazderová zBlatnice pod Svatým Antonínkem, která bydlí vsousedním domě. Zanedlouho přijelo hasičské auto a všichni zdomu museli na ulici. Šlo oosm lidí, kteří se do svých obydlí mohli vrátit zhruba po dvou hodinách.

Knehodě došlo neúmyslným poškozením plynové přípojky, která vede ke starému rodinnému domu. Majitel se však rozhodl jej zbourat. Dělníci ihned volali tísňovoulinku.

Profesionální jednotka hasičů vdoprovodu policistů přijela na místo během deseti minut. Vkrátké chvíli zabezpečila okolí a na místo přivolala pracovníka Jihomoravských plynáren. Ten přijel za necelou hodinu a přípojku opravil. „Při měření koncentrace plynu jsme vovzduší zjistili pouze minimální hodnoty. Vdeset hodin dopoledne jsme tedy zásah ukončili,“ vysvětlil velitel zásahu profesionální hasičské jednotky zVeselí nad Moravou Stanislav Veselý.

Unehody nebyl nikdo zraněn. Policisté na místě šetřením zjistili, že se nejedná ani oúmyslné jednání. Pro sousedy zokolních domů tak byla ranní situace nepříjemným probuzením. „Mamka přišla znoční, takže byla nevyspalá. Měla jsem docela strach zvýbuchu, proto jsem raději odešla sroční dcerkou ksestře,“ doplnila Pazderová.

Související článek: Plynovou přípojku rozsekli dělníci