Kino Svět po otevření nabídne divákům nejen interiér ve stylu světelné hry navozující iluzi pohybu a skutečnosti, ale především dvojici nových sálů. „Nejvíce se změnil hlavní promítací sál, jehož hlediště se proti původnímu změnilo i konstrukčně. Má 193 pohodlných sedadel,“ přiblížil mluvčí radnice Josef Horníček. Navíc mají osm míst k dispozici tělesně postižení diváci.

Přestavbou vnikl menší víceúčelový sál s 37 místy. „Malý sál je velkou devizou, která dává možnost naplno rozvíjet uměleckou stránku kina v souladu s komerčním promítáním,“ uvedl Adam Procházka, ředitel hodonínského kulturáku, pod který spadá i modernizované kino.

Starostka Strážnice Renata Smutná.
Plánujeme oživit i naše historické brány, říká starostka Strážnice

Má nový výtah i venkovní vzhled. Uvnitř je k vidění ale i původní nosník z roku 1913 a technický nákres fasády budovy ze stejného roku. Jinak Kino Svět patří k nejmodernějším v republice. „Jsem rád, že se může pochlubit úžasnou technologií, kterou budeme moci zažít na vlastní kůži, oči a uši,“ dodal starosta Libor Střecha.

Nová kavárna s výstavním prostorem

Diváci z Hodonína i okolí se totiž mohou těšit na nevšední vizuální i sluchové zážitky díky modernímu a dokonce špičkovému promítacímu a zvukovému vybavení s multiplexovým přenosem signálu. Hlavní promítací kinosál má projekční plochu Harkness s rozměrem obrazu 12 krát 5 metrů, 4K laserový projektor Barco a 3D systém Volfoni pro pasivní brýle. „O špičkový zvuk se postará audio procesor Dolby CP850 s licencí na v současnosti nejkvalitnější ozvučení kinosálů systémem Atmos,“ uvedl mluvčí.

Tato technika vyšla na zhruba deset milionů korun. Dohromady stála rekonstrukce kina 76 milionů korun. To má také novou kavárnu s výstavním prostorem, který v současnosti zaplnily fotografie Prokopa Prčíka.

Rozhledna Travičná a výhledy z ní. Počet schodů 177, výška ochozu 34 metrů, výška rozhledny 52,6 metru.
Jen 177 schodů, pak člověk uvidí z Travičné Pálavu i kus Slovenska

Modernizace je znatelná i z ulice, kdy kolemjdoucí upoutá nová fasáda, z níž vystupují skleněné panely řazené do filmových pásů. V těch mohou milovníci filmu rozeznat světové herecké celebrity, jako jsou třeba Jean-Paul Belmondo či Brad Pitt.

Návštěvnost kina se před rekonstrukcí zvyšovala, ročně jej navštívilo kolem padesáti tisíc diváků. Podle ředitele Procházky, modernizované Kino Svět, by mělo v době bez omezujících opatření promítat osm až desetkrát týdně.