Za slovenskou stranu se jedná o Starou Myjavu, která bude také hlavním partnerem, a jejím jménem se požádá o dotaci. Žádost se musí podat do konce října. Ke spolupráci se přidala i Stará Turá, kde má vzniknout cyklostezka s naučným využitím.

Součástí projektu bude také revitalizace parku Petra Bezruče, kterou mělo Veselí už několik let v plánu. Park se rozprostírá v centru města, sídlí u něj městský úřad a církevní základní škola. Svůj pomník tam mají i padlí v druhé světové válce. Město právě zkouší využít dotace přeshraniční spolupráce Interreg. „Nechali jsme zpracovat dokumentaci a náklady na revitalizaci činí tři miliony sedm set padesát tisíc korun," sdělil starosta.

Pětaosmdesát procent ceny by měl hradit právě přeshraniční program. Pěti procenty se podílí stát. Zbývajících deset procent, což je v přepočtu tři sta pětasedmdesát tisíc korun, zaplatí Veselí nad Moravou. „Je to velice výhodné a doplnilo by to naši cyklostezku," vyjádřil se Kozumplík.

Dále půjde o výstavbu chodníků a pořízení odpadkových košů a laviček. Zásadní je revitalizace zeleně, kdy se vysadí nové stromy a některé staré se kvůli nevyhovujícímu stavu pokácí. „U projektu se snažíme využít i umělou závlahu z našich studní," řekl starosta. V noci se o snadnou orientaci v parku postará veřejné osvětlení.

V místě se konají ale i akce Veselského kulturního centra, jako například Hrátky v parku. „Představení pro děti s rodinami je putovní, takže nebude problém najít jiné vhodné místo," poznamenal ředitel centra Michal Blažíček. Zároveň ale přiznává, že park Petra Bezruče byl pro akci stěžejním místem, hlavně kvůli jeho umístění v centru města a dobré dostupnosti.

Žádost o dotaci se musí podat do konce roku. Podle Kozumplíka se pak s uskutečněním projektu počítá v příštím roce. Program je zaměřený na regionální a místní projekty s přeshraničním významem. „Při výběru projektů je kladený velký důraz na jejich skutečné přeshraniční dopady a které prokáží významný pozitivní dopad na české a slovenské příhraničí," přiblížil mluvčí ministerstva pro místní rozvoj Vilém Frček.