„V rozpočtu je na ně vyčleněných opět čtyři miliony sto padesát tisíc korun. Jestli budou ale podíly pro jednotlivé kluby stejné jako v minulém roce, nevím," řekl vedoucí hodonínského odboru ekonomiky a financí Marián Maňák. O jednotlivých dotacích tak zřejmě rozhodnou ještě na svém lednovém zasedání zastupitelé.

Loni dostali nejvíc peněz z městského rozpočtu, milion korun, divizní fotbalisté. Dále seniorští a juniorští hokejisté, kteří si přišli na dva a půl milionu. Zajímavé je srovnání se sousední a podobně velkou Břeclaví. „Dotacemi z městského rozpočtu podporujeme především mládež. Co se týká dospělých, tak v roce 2014 jsme hokejistům pronajali ledovou plochu za 638 tisíc korun," sdělila mluvčí břeclavské radnice Eliška Windová.

U sousedů šly mnohem větší částky na mládež, mladí hokejisté tak dostali z obecní kasy na sezonu téměř čtyři a půl milionu korun a stejně staří fotbalisté pak přes dva miliony korun.

V Hodoníně se teprve peníze ze sportovního fondu na mládež budou rozdělovat, v rozpočtu je nachystaných čtyři a půl milionu korun. Loni na základě grantových poukázek získali i po problémech s odborovou kontrolou nejvíc, téměř půl milionu korun mladí hodonínští fotbalisté, o něco méně sportovci Sokola a hokejisté SHKM.

Víc si přečtěte v úterním Hodonínském deníku Rovnost