Lidé by novou herní plochu našli v areálu kyjovského Sokola. Na stejném místě už nyní sídlí Dětské hřiště Sokolíček. Zástupci obou organizací podepsali spolu s městem memorandum. „O této investici jednáme už asi deset let. Jsem proto nyní velmi potěšený, že snad konečně ke stavbě víceúčelového hřiště v našem areálu dojde," uvedl vedoucí Sokola Kyjov Přemysl Karas.

Ten rovnou nabídl k využití některé stávající prostory sokolovny. Po rekonstrukci by z nich mohly vzniknout například šatny. „Řešíme přívod energií a doufáme, že nejpozději příští rok budeme jezdit," doplnil vedoucí. Rovněž zřizovatelka Sokolíčka, Vanda Van Tryp, záměr postavit víceúčelové sportoviště uvítala. „Budeme jedině rádi, když se prostor využije a na své si přijdou všichni lidé z Kyjova. A to po celý rok," sdělila Vanda van Tryp.

Jestli se ale projekt uskuteční, rozhodnou až zastupitelé, které lidé vyberou v říjnových komunálních volbách. Hlasovat přitom budou pravděpodobně ještě letos v prosinci.

Už teď je jisté, že pokud záměr schválí, budou muset v městské pokladně najít přibližně pět milionů korun. Nebo využít některého z dotačních programů. V úvahu pak připadá také soukromý investor. „Pokud všechno dobře dopadne a tuto investici zastupitelstvo odhlasuje, tak bychom ji v příštím roce chtěli uskutečnit," konstatoval starosta Kyjova František Lukl. Podle něj je klíčové a nejdůležitější jednání s energetickou společností o převedení sítí, následně domluva se Sokolem a Sokolíčkem o tom, kdo a jak novinku bude provozovat.

Podle plánu multifunkční sportoviště poslouží všem zájemcům celoročně. Od podzimu do jara tam najdou místo příznivci ledních sportů. Mohou bruslit nebo třeba hrát hokej. V druhé polovině roku se plocha zakryje, vznikne tak prostor pro další zábavu či sporty. Areál by mohli využívat nejen jednotlivci, ale také třeba školy.

Na vlastní kluziště sázejí i další města a obce na Slovácku. Jedno takové plánuje vytvořit ve svém sportovním areálu Vlkoš. Velké oblibě se těší také ledová plocha o rozloze sedmi set padesáti metrů čtverečních v Dambořicích. Ta je součástí venkovních prostor areálu víceúčelového hřiště.

Kyjov má kromě několika dětských ploch na hraní, školních hřišť i zázemí v městském stadionu.