„Nápad vznikl na nedávném Fóru mladých v lázních, kde se sešli študáci, žáci základních škol a studentský parlament a definovali, co jim v Hodoníně schází. Bylo to graffiti a rockový festival," připomněl ředitel pořádajícího domu kultury Marcel Řimák s tím, že obojího se mládež dočkala. Díla pěti sprejerů, kteří na první Graffiti jam přišli, se totiž objeví v září na prvním rockovém festivalu Pon-Tón v Hodoníně.

„Graffiti jam ukázal, že správné graffiti vzniká na něm a má hlavu a patu a vypadá pěkně. Kdežto ty čmáranice na mostech a fasádách domů s graffiti mnoho společného nemají, jsou to jen úlety některých lidí," myslí si Řimák. Podle něj je graffiti ve světě uznávané jako street kultura. „Nevidím důvod, proč bychom Hodonínským neukázali, že správný sprejer je umělec," dodal ředitel.

Podle Michaela z Hodonína, jenž vytvořil jedno z pěti děl, chybí v Hodoníně stěna, na které by mohli sprejeři legálně tvořit. A tak akci přivítal. Pro dalšího z umělců, Lukáše z Rohatce, byl Graffiti jam zpříjemněním sobotního odpoledne. „Rád se takových akcí zúčastňuji, rád poslouchám černou muziku, která ke graffiti patří. Takových akcí je v okrese málo," zhodnotil. Proč někdo graffiti odsuzuje, nechápe. „Je to zábava, tvorba, vyžití. Je to umění," je mladík přesvědčený.