Na dvaačtyřicátý ročník Srazu vyrazila například dvacítka účastníku i z Tvarožné Lhoty. Mezi nimi byla i čtveřice, která si na svátek Lhot vyšlápla po svých. Čekala je tak více než stokilometrová trasa pěšky. „Byl to úctyhodný výkon,“ smekla starostka Tvarožné Lhoty Martina Bílová.

Jak dále přiblížila, nejrychlejší ze čtveřice stihl dojít, v závěru i doběhnout do Starojické Lhoty. Z kvarteta chodců nakonec celou trasu zdolali dva. Třetí ušel zhruba šedesát kilometru, poslednímu zbývalo do cíle sedm kilometrů.

close Na 42. Srazu Lhot a Lehot ve Starojické Lhotě měla početnou výpravu i Tvarožná Lhota. info Zdroj: se svolením Martiny Bílové zoom_in Na 42. Srazu Lhot a Lehot ve Starojické Lhotě měla početnou výpravu i Tvarožná Lhota.

Každopádně se mohli těšit na velice příjemnou atmosféru mezi Lhoťany z Česka i Slovenska. „Měli to moc hezky uspořádané i zorganizované i s dobrým programem. Hlavně je fajn se opět setkat s lidmi, se kterými se známe a potkáváme se už léta. U nás má být Sraz v roce 2027, takže postupně sbíráme zkušenosti a zjišťujeme, jaké jsou možnosti a jak k akci jednotlivé obce přistupují,“ sdělila Deníku starosta obce, která už akci pořádala v roce 2010.

close Na 42. Srazu Lhot a Lehot ve Starojické Lhotě měla početnou výpravu i Tvarožná Lhota. Foto se svolením Martiny Bílové info Zdroj: se svolením Martiny Bílové zoom_in Na 42. Srazu Lhot a Lehot ve Starojické Lhotě měla početnou výpravu i Tvarožná Lhota.

Zároveň připomněla druhou raritu Tvarožné Lhoty na letošním srazu, tou byla účast dvou nejmladších Lhoťánků ve věku dvou a šesti měsíců.

Poslední dvaačtyřicátý ročník ve Starojické Lhotě měl početnou účast. Do obce se čtyřmi sty obyvateli totiž zavítala tisícovka Lhoťanů. „Letošního srazu se zúčastnilo čtyřiašedesát Lhot, z toho deset ze Slovenska,“ informoval zpravodaj Deníku a účastník srazu Stanislav Dufka. Loni byla hostitelem horňácká Nová Lhota.