Včera 13. listopadu kolem dvaadvacáté hodiny se na železničním přejezdu mezi Mikulčicemi a Moravskou Novou Vsí stala tragická dopravní nehoda. Projíždějící vlak srazil osobní automobil Škoda 105, který uvízl v kolejišti. Řidič automobilu nehodu nepřežil.

Podle sdělení nadporučíka Milana Janůvky z Okresního ředitelství Policie v Břeclavi, které nehodu vyšetřuje, vjel zřejmě řidič do esíčka železničního přejezdu příliš rychle, dostal smyk a skončil se svým autem mimo silnici. Zadní částí auta uvízl v kolejišti, ze kterého se snažil auto všemožně dostat.

Mezitím však začala blikat výstražná světla a spustily se závory, kvůli kterým u přejezdu zastavilo další auto. Byly v něm dvě ženy. Když uviděly muže v kolejišti, volaly na něj, ať nechá auto být, protože se blíží vlak. Strojvedoucí vlaku varoval houkáním. Muž se ovšem do poslední chvíle snažil zachránit své auto, což se mu stalo osudným. Nestačil z kolejiště vyskočit a při srážce utrpěl vážná zranění hlavy neslučitelná se životem.

Na místě zasahovali hasiči, policie a záchranná služba. Srážka uzavřela silnici vedoucí přes železniční přejezd. Oběť nehody zatím není možné kvůli deformaci hlavy identifikovat. Pokud byl řidič majitelem auta, bylo mu zrhuba padesát let. Totožnost usmrceného řidiče nyní zjišťuje policie.

Podle tiskového mluvčího Drážní inspekce Zdeňka Neusara byla činnost zabezpečovacího zařízení na přejezdu v pořádku a dráha s největší pravděpodobností nehodu nezavinila.

Více info: Hodonínský Deník, čtvrtek 15. listopadu 2007