Po nehodě zůstalo auto na kolejích. „Na místo přijela lékařská posádka. V péči jsme měli mladého muže. Pacient byl při vědomí. Zkontrolovali jsme ho, ošetřili a převezli jsme jej na chirurgické oddělení Nemocnice Kyjov s předpokladem, že by nemělo jít o vážné zranění,“ sdělila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Na místě zasahovali také hasiči. „Ve vlaku bylo čtyřiadvacet cestujících a dva členové posádky. Byli bez zranění a pomáhali jsme jim při vystoupení z vlaku,“ přiblížil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.
Policisté vyšetřují příčiny a okolnosti nehody na železničním přejezdu se světelným výstražným zařízením. „Podle prvotních zjištění bylo signalizační zařízení plně funkční,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb s tím, že zkoušky na alkohol byly u obou řidičů negativní.

Pokračuje stavba D55 u Moravského Písku.
Betonují se pilíře mostů. Podívejte, jak pokračuje stavba D55 u Moravského Písku

Nehoda si vyžádala také zastavení provozu na trati. Mezi stanicemi Vlkoš a Bzenec jezdily náhradní autobusy. Železničáři místo zprůjezdnili před čtvrtou hodinou odpoledne.

Nejednalo se o jediné čtvrteční omezení provozu na železnici na jihu Moravy. U Rakvic na Břeclavsku se po třetí hodině odpoledne porouchala elektrická vlaková souprava InterPanter. Podle mluvčího hasičů Jaroslava Mikošky bylo ve vlaku asi devadesát lidí. „Cestující přestoupili do jiného vlaku, nicméně dvě ženy skončily v péči záchranářů kvůli dehydrataci,ů řekl. Na místě zasahovaly tři hasičské jednotky.

Ve stanicích Podivín a Zaječí náhradou za rychlík 808 zastavovalo výjimečně EuroCity. Rychlíky Moravan 825 mezi Brnem a Hodonínem a Moravan 820 mezi Hodonínem a Brnem ve čtvrtek nevyjely.