„Místní bouřky se ve středu vyskytnou odpoledne, v noci a ve čtvrtek na jihu a jihozápadě Čech a jihovýchodě Moravy, ve čtvrtek odpoledne i ve východních Čechách, na severní Moravě a ve Slezsku,“ uvádí výstraha Českého hydrometeorologického ústavu. Bouřky mohou ojediněle doprovázet silné nárazy větru, kroupy a úhrny srážek kolem třiceti milimetrů. Opět mohou silné deště způsobit prudký stok vody ze svahů, rozvodnění vodních toků a zatopení níže položených míst, jako jsou sklepy a garáže. „Nárazy větru budou ojediněle dosahovat kolem pětasedmdesáti kilometrů za hodinu, zejména na podmáčených svazích může docházet k pádu stromů,“ varují dále meteorologové.

V úterý bouřky potrápily celé území republiky, kde napršelo od dvaceti do třiceti milimetrů srážek. Lepší počasí nehlásí meteorologové ani na středu. Má být oblačno až zataženo, od západu bude postupně na většině území pršet. Na jih a jihovýchod území se mohou místy objevit i bouřky. Nejvyšší teploty patnáct až devatenáct stupňů Celsia, na jihovýchodě až dvaadvacet stupňů.

Podobná situace se dá očekávat i ve čtvrtek. „Zpočátku oblačno, ojediněle přeháňky, během dne od jihozápadu až zataženo a na většině území déšť nebo přeháňky, místy bouřky,“ předpovídají na čtvrteční den meteorologové.

Přívalové deště mohou zvýšit průtoky řek. Ve Strážnici je vyhlášený druhý stupeň povodňové aktivity, tedy pohotovost. Řekou Moravou ráno v sedm hodin protékalo 314 kubíků vody za sekundu, výška hladiny dosahovala 553 centimetrů.