Za svou činnost, podporující rodiny s dětmi, zejména formou pořádání zajímavých akcí, získalo totiž v rámci kraje spolu s Centrem pro rodinu v Hodoníně, ocenění.

„Teď jsme u nás měli například výstavu betlémů, které chystaly maminky. Děti s rodiči tvořily adventní věnce, zapojujeme se i do výroby keramiky, pro celé Dubňany jsme pořádali Den dětí, přes léto táboráky s písničkou, zahájení a ukončení prázdnin, soutěže, či zahájení adventu pohádkou na kulturním domě,“ vyjmenovala alespoň některé z řady akcí, které letos Srdíčko pořádalo, jeho zakladatelka a vedoucí Lenka Kůřilová. Že jsou akce u veřejnosti oblíbené, svědčí jistě i fakt, že se při těch větších sešlo už dokonce kolem dvou set čtyřiceti lidí.

Mateřské centrum funguje přitom podle jeho zakladatelky tak, že maminky s dětmi už od půl roku věku a klidně prý i od narození sem s nimi mohou přijít kdykoliv během dne.

„Otevřeno máme denně, a to ráno i odpoledne,“ pozvala Kůřilová. Srdíčko podle ní také s oblibou navštěvují nejen předškoláci, ale i školáci se svými sourozenci.