Starostku podpořil jihomoravský hejtman Jan Grolich, který přijel do obce situaci uklidnit. „Vyhrožovat starostce smrtí, přestože tady maká od nevidím do nevidím celý měsíc. To si myslím, že už je opravdu za hranou,“ řekl hejtman ve videu, které zveřejnil na sociálních sítích.

Vlna emocí eskalovala zřejmě po tom, co v místní sportovní hale obec ukončila ubytování pro dobrovolníky. „Protože tam někteří dělali problémy, byly tam rozbité záchody a podobné věci,“ vysvětlil hejtman. Jak doplnila starostka, jeden z ubytovaných dokonce ničil halu kladivem.

Starostka Mikulčic Marta Otáhalová.
Psychika? Pomoc si vyžádalo i sto lidí denně, říká starostka Mikulčic

Další problém nastal koncem minulého týdne, od kdy nejsou vidět pohyby na transparentním účtu obce. „Opakovaně urguji u banky opravu. Nic jsem neukradla. Nic jsem neudělala. Nevím, co se zvrtlo. Je to jak hon na čarodějnice,“ posteskla si starostka Mikulčic.

I k tomu se hejtman vyjádřil. „Nějakou chybou v bance nejsou vidět pohyby na účtu. Obec to obratem nahlásila a obratem řešila. Není to chyba na straně obce, ale u banky,“ uvedl Grolich.

Jak uvedl hejtman i starostka, mikulčičtí dobrovolníci mohou přenocovat v azylovém vlaku v Hruškách. Odkud by je obec nechala svážet do Mikulčic.

Nový denní stacionář Centra sociálních služeb v Kyjově.
V Kyjově otevřeli nový denní stacionář pro mladší zájemce. Podívejte se

Se stravováním se počítá minimálně do neděle 1. srpna. "Během tohoto týdne by měli mít všichni v Moravské Nové Vsi a v Mikulčicích elektřinu a plyn," uvedl hejtman s tím, že v Mikulčicích se každý den vydá tři sta obědů a tři sta večeří.

Jak dodala starostka, na druhé straně jí přišla také spousta podpůrných zpráv, jako: Drž se! Martičko stojíme při tobě! „Už jsem dostala i tři krásné kytice,“ doplnila.