Kyjov nabízel celkem čtyři celokovové rampy prvořadě okolním obcím. „Nakonec se jako jediný přihlásil Bzenec. V předcházejících dnech schválily prodej za padesát tisíc korun rady obou měst," sdělil mluvčí kyjovského městského úřadu Filip Zdražil.

Vyřazený park je nyní uložený ve Bzenci, kde se připravuje na nové jarní nasazení. „Podle revizní zprávy jsou potřeba různé opravy a i nový nátěr. To vyřeší najatá firma přes zimu. Musíme také vybrat místo, kde park umístíme," řekl bzenecký starosta Pavel Čejka. V úvahu přitom připadá více variant.

MÉNĚ AUT NA NÁMĚSTÍ

Navýšení počtu parkovacích míst za domem kultury v Kyjově je součástí dlouhodobějšího plánu města, který se týká omezení dopravy na Masarykově náměstí. Velká část jeho plochy totiž slouží jako stání pro auta. Cena za parkování za kulturním domem se již jednou snížila – první hodina je zdarma. Nyní přibylo míst, kde mohou řidiči auto nechat. Obyvatelé Kyjova mají také možnost hlasovat pomocí nového anketního přístroje na radnici o snížení počtu parkovacích míst na Masarykově náměstí.

Nový skate park v Nětčicích neposlouží pouze adrenalinovým sportům, ale i odpočinku pro cyklisty. To zajistí zastřešené posezení a další vybavení.